Autocasco: nieobowiązkowe, ale warto mieć

wypadek samochodowy

Ubezpieczenie AC nie cieszy się zbyt dużą popularnością wśród kierowców. Panuje powszechne przekonanie, że sprawdzi się ono jedynie w przypadku właścicieli drogich aut. Co więcej, jest to ubezpieczenie nieobowiązkowe, a jeśli czegoś nie trzeba mieć, to według wielu osób – nie warto. Tymczasem właściwie wybrane ubezpieczenie AC umożliwia spokojny sen i pewność, że w przypadku jakiejkolwiek szkody nie trzeba będzie pokrywać jej efektów z własnej kieszeni. Warto zainwestować w tę polisę, aby mieć pewność i spokój w razie jakiegokolwiek nieszczęśliwego zdarzenia.

Ubezpieczenie AC sprawdza się na wypadek kradzieży, pożaru czy zalania wodą, a także w przypadku wielu zdarzeń losowych. Dzięki temu właściciel nie musi martwić się w przypadku tego rodzaju zdarzeń – to ubezpieczyciel pokryje wszystkie koszty. Ubezpieczenie AC jest również ważne wtedy, gdy jego posiadacz jest sprawcą wypadku samochodowego. W tej sytuacji jego ubezpieczenie OC nie pokryje kosztów naprawy jego samochodu. Pokrywa bowiem jedynie szkody, które poniesie osoba poszkodowana. Aby nie pokrywać kosztów naprawy własnego samochodu, warto się odpowiednio wcześniej ubezpieczyć.

Oferta produktów ubezpieczeniowych jest na rynku dosyć spora. Każda firma ubezpieczeniowa ma swoje indywidualne warunki, na podstawie których tworzy konkretną umowę ubezpieczeniową. Osoby, którym zależy na dobrym i niedrogim AC powinny sprawdzić wszystkie warunki ubezpieczenia, a jednocześnie sprawdzić, czy nie ma zbyt wielu wyłączeń od ubezpieczenia. Im mniejsza odpowiedzialność ubezpieczyciela, tym niższe stawki polisy ubezpieczeniowej. Nie należy jednak kierować się ceną, gdyż najniższa cena nie oznacza najlepszej oferty. W poszukiwaniu odpowiedniej polisy warto również sprawdzić pakiety, które łączą w sobie różne zakresy i rodzaje ubezpieczeń. Dostępne są zestawy OC plus AC, które w pakiecie są o wiele tańsze niż kupowane oddzielnie.