Biżuteria dobrana do kreacji

kobieta bizuteria

Odpowiednio dobrana biżuteria potrafi przyciągać spojrzenia i jest doskonałym uzupełnieniem każdej stylizacji. Trzeba jednak pamiętać, żeby zachować umiar i zdrowy rozsądek, gdyż nadmiar biżuterii, nawet tej najlepszej jakości może powodować efekt odwrotny – zamiast podkreślać elegancje i dobry styl będzie wyglądać mało elegancko i nieco kiczowato.

Biżuteria może być wykonana z różnych materiałów. Oczywiście podstawa, to biżuteria złota lub srebrna, która jest ponadczasowa i sprawdza się niemal do każdej stylizacji. Jeśli jednak nie dysponujemy takim budżetem, by skompletować sobie zestaw złotej biżuterii, bez problemu można nosić biżuterię sztuczną. To także dobre rozwiązanie dla pań, które są uczulone na metale szlachetne.

Rodzaj biżuterii, jaką na siebie nakładamy, powinien być uzależniony przede wszystkim od okazji. Zupełnie co innego zakładamy do stylizacji casualowych na co dzień, a inne naszyjniki czy kolczyki wkładamy do eleganckich, wieczorowych kreacji. Biżuteria na co dzień powinna raczej być mało rzucająca się w oczy i delikatna. Zwykły łańcuszek i lekkie kolczyki w zupełności wystarczą, by podkreślić stylizację. Jeśli natomiast wybieramy się na eleganckie spotkanie, uroczystość, bankiet czy przyjęcie, biżuterię warto już wybrać z dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

Wybór biżuterii w dużym stopniu zależy od kreacji oraz od jej kroju. Jeśli sukienka jest mocno wycięta lub ma jednolity krój, można sobie pozwolić na odrobinę biżuteryjnego szaleństwa i wybrać ozdobny i rzucający się w oczy naszyjnik oraz dopasowane do niego kolczyki. Tak dobrana biżuteria przełamie monotonię, jaka pojawia się w ubiorze. Jeśli natomiast kreacja jest bardzo ozdobna, szczególnie na górze w okolicach dekoltu, biżuteria powinna być raczej delikatna i stonowana. W tym wypadku nieumiejętnie dobrany naszyjnik może spowodować wrażenie przesytu i nie wpłynie dobrze na całościowy efekt. Ozdobna góra będzie już bowiem niejako pełniła funkcję biżuterii.