Jak dobierać ubranie do figury?

kolorowe sukienki na wieszakach

Niewiele jest kobiet, które w każdym stroju wyglądają równie dobrze. Pozostałe panie borykają się z różnymi mniejszymi lub większymi mankamentami figury, które w zależności od ubioru można albo jeszcze dodatkowo podkreślić, albo ukryć. Dlatego też warto dobrze znać swoją sylwetkę i wybierać takie ubrania, które zamaskują niedoskonałości, a jednocześnie osoba je nosząca będzie się w nich doskonale czuła.

Przy wyborze garderoby warto kierować się nie tyle modą i panującymi trendami, a ponadczasową klasyką oraz oczywiście własnymi upodobaniami. Bez względu na kreację chodzi przecież o to, by kobieta czuła się w niej doskonale. W przeciwnym razie nawet najmodniejsza sukienka prosto z wybiegów nie spełni swojego zadania.

Jednym z najważniejszych elementów codziennej damskiej garderoby są sukienki. Aby dobrze się prezentowały, trzeba je dobrać tak, by nie podkreślały mankamentów figury. Na szczęście w sklepach odzieżowych dostępnych jest tak wiele wzorów i krojów, że bez problemu można znaleźć coś na miarę swojej figury. Panie o bardziej obfitych kształtach, które chciałyby ukryć nadmiar kilogramów, powinny przede wszystkim wybierać sukienki rozkloszowane, które ukryją szerokie biodra i uda. Niewskazane są natomiast sukienki obcisłe, które podkreślają każdy nadmierny kilogram.

Problem ze znalezieniem sukienki mają nie tylko panie z nadwagą, ale również posiadaczki bardzo szczupłej figury. One z kolei powinny szukać takich sukienek, które optycznie dodadzą im kilka kilogramów. Świetnie w tym celu sprawdzą się kreacje z bufami lub falbankami, które sprawiają, że figura wydaje się być większa. Panie, które mają męski typ pudowy i problem z brakiem wcięcia w talii, powinny szukać sukienek, które będą odcinane w pasie, co optycznie stworzy efekt talii nawet przy jej braku. W ich przypadku również dobrze sprawdzą się sukienki rozkloszowane, których góra jest obcisła, a dół bardzo szeroki. Ich figura zyska wtedy na lekkości i stanie się bardziej dziewczęca i pełna kształtów.