Mahjong na komputerze

Mahjong na komputerze

Niektóre mało znane gry i zabawy podbiły cały internet. Taką grą jest bez wątpienia mahjong. Ta gra stała się niezwykle popularna w ostatnim czasie, głównie za sprawą swoich komputerowych wersji. Bardzo często możemy zagrać w elektroniczna wersję tej pozycji. Gra mahjong stała się częstym gościem komputerów i laptopów oraz telefonów. Niesłychanie często mamy okazję zobaczyć kogoś zabijającego nudę za pomocą gry mahjong. A więc to oczywiste, że teraz mahjonga kojarzą prawie wszyscy.

Klasyczny mahjong jest grą skomplikowaną. W skład zestawu wchodzą sto czterdzieści cztery tabliczki z kolorowymi oznaczeniami. Elektroniczny mahjong jest o wiele prostszy. Celem gry jest rozłożenie układu zbudowanego z całego zestawu kamieni. Kamienie z takimi samymi symbolami dobieramy w pary, w taki sposób, by na koniec nie został na stole żaden z nich. Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie, gdyż wymaga spostrzegawczości oraz strategicznego myślenia, przez to jest idealnym treningiem umysłu.

Mahjong to klasyczna gra która znana jest od wieków, a w tej chwili podbija internet. Sporą kolekcję gier Mahjong zebrano na stronie – www.mahjongowo.pl .Popularny Mahjong to ciekawa rozrywka przy której rewelacyjnie mamy szansę wypocząć. Nic w tym dziwnego, że teraz mahjonga kojarzą praktycznie wszyscy wielbiciele gier logicznych z całego świata.