Od kiedy dziecko powinno się uczyć angielskiego?

mały chłopczyk się uczy

Wiele młodych matek zastanawia się od którego roku życia powinna zacząć się nauka angielskiego. Tak naprawdę nie ma tutaj jasno ustalonej granicy. Mówi się jedynie o tym, że nauka powinna zacząć się jak najwcześniej bowiem małe dziecko uczy się języka obcego tak samo jak uczy się języka macierzystego. Tym samym można przypuszczać, że nauka angielskiego powinna się zacząć równocześnie z językiem ojczystym.

Jak jednak zabrać się do takiej właśnie nauki? Matki, które nie mają pomysłu na to jak zachęcić swoje dziecko do nauki powinny ich poszukać w różnego rodzaju książkach językowych. Zawsze bowiem można w nim znaleźć jakąś inspirację dzięki której będzie nam się dobrze uczyło nasze dziecko. Nauka angielskiego w tym wieku bowiem nie wymaga jeszcze od nas szczególnych umiejętności językowych. W pierwszych etapach nauki języka angielskiego chodzi bowiem o oswojenie dziecka z językiem.

Musimy podjąć takie działania, aby nasze dziecko nie bało się mówić w danym języku i, aby czuło się swobodnie w momencie kiedy ma nam powiedzieć coś w język angielskim. Nie ma tutaj tak naprawdę znaczenia o czym nasze dziecko będzie z nami rozmawiać. Najważniejsze jest to, aby dziecko chciało wykorzystywać nabyte umiejętności do komunikowania się z innymi.