Optyczne wyszczuplanie za pomocą ubrania

kobieta

Panie, które zmagają się z nadmiarem kilogramów bardzo często uciekają od mody i ubierają się w sposób bardzo zachowawczy, aby całkowicie ukryć swoją figurę pod najczęściej za dużym ubraniem. Tymczasem odpowiednio dobrane elementy garderoby nie tylko optycznie wysmuklą sylwetkę, ale też nadadzą jej kobiecości i lekkości.

Jednym z doskonałych rozwiązań dla pań puszystych są mocno rozkloszowane sukienki i spódnice, które ukrywają te partie ciała, które najczęściej pozostawiają wiele do życzenia. Rozkloszowane sukienki nadają figurze pożądany kształt klepsydry, dzięki czemu każda kobieta wygląda w nich wyjątkowo efektownie.

Optyczne wyszczuplenie sylwetki gwarantuje również jednolita kolorystyka. Panie z nadmiarem kilogramów powinny unikać bardzo krzykliwych czy dużych wzorów. Równie ważny jest krój – im prostszy i mniej udziwniony, tym lepiej. Należy unikać wycięć na ramiona, odkrytych pleców czy różnego rodzaju asymetrii. Nie sprawdzi się ona najlepiej i może dodatkowo optycznie zaburzać proporcje sylwetki. W przypadku kolorów jednolitość natomiast wcale nie oznacza wybierania jedynie zachowawczych odcieni szarości, brązów czy czerni. Równie dobrze można wybrać mocne pastelowe kolory, które w połączeniu z jednolitą kolorystyką i prostym krojem dadzą bardzo dobry efekt.

Sylwetkę optycznie wyszczuplą sukienki i bluzki z dekoltem w literę V. Wysmuklą szczególnie zbyt masywną szyję i podbródek, a także podkreślą figurę, która naturalnie ma kształt klepsydry. Jeśli natomiast problemem jest masywny dół, ale kobieta ma wcięcie w talii, warto to wykorzystać i do sukienek czy innych kreacji zakładać paski. Podkreślą one atut, czyli wcięcie, a jednocześnie w dużym stopniu odwrócą uwagę od masywnej dolnej części ciała. Paski można zakładać nie tylko do sukienek, ale również do tunik, dłuższych swetrów i bluzek.