Plac zabaw w ogrodzie

plac zabaw w ogrodzie

Jeżeli dysponujesz dużym i przestronnym ogrodem, możesz wydzielić w nim kilka funkcjonalnych stref. Z pewnością znajdzie się w nim miejsce zarówno na efektowną roślinność, jak i na altankę czy miejsce na ogrodowe meble. Posiadacze dużych i przestronnych trawników mogą również w ogrodzie urządzić efektowny plac zabaw dla dzieci. Wbrew pozorom, nie trzeba do tego dużego nakładu czasu pracy czy środków finansowych, a radość maluchów z pewnością będzie bezcenna.

Przydomowy plac zabaw to prawdziwa frajda dla starszych i młodszych dzieci. Warto zadbać o to, by było na nim sporo atrakcji – zachęci to maluchy do przebywania poza domem i do aktywności na świeżym powietrzu. W dzisiejszych czasach dzieci tak wiele czasu spędzają w domu przed telewizorem czy komputerem, że każda forma atrakcji poza domem będzie działała na nie wyłącznie korzystnie.

Na przydomowym placu zabaw powinny znaleźć się te zabawki, które nasze maluchy lubią najbardziej. Dobrym rozwiązaniem będzie niewielka piaskownica, która z pewnością spodoba się młodszym pociechom. Producenci zabawek i gotowych placów zabaw oferują efektowne piaskownice w różnych kształtach i kolorach, które wystarczy wypełnić piaskiem, by maluchy miały mnóstwo radości. Można też samodzielnie wykonać piaskownicę drewnianą, trzeba jednak liczyć się z tym, że będzie ona już wbudowana na stałe. Warto więc zadbać o przykrycie dla niej, które ochroni piasek przed zanieczyszczeniami i wodą deszczową.

Plac zabaw przy domu powinien być również wyposażony w huśtawkę i zjeżdżalnię. Można kupić gotowe zestawy, które wystarczy odpowiednio zamocować. Zawsze jednak warto zwracać uwagę, czy zabawki przeznaczone do ogrodu posiadają wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty. Ciekawym rozwiązaniem może być również budowa w ogrodzie domku na drzewie (lub pod drzewem, jeśli akurat żadne drzewo się do tego celu nie nadaje). Taki domek z pewnością stanie się ulubionym miejscem zabaw maluchów. Uzupełnieniem placu zabaw, które sprawdzi się w wyjątkowo gorące dni, może być niewielki basen ogrodowy, który po sezonie można złożyć i przechować przez zimę pod dachem.