Jak dobierać buty do sukienek?

buty na obcasach

Choć sukienki kojarzą się najczęściej z klasycznymi szpilkami, w rzeczywistości rodzaj obuwia powinien być indywidualnie dobrany do kroju, długości, a nawet do okazji, na jaką sukienkę zakładamy. Jak dobierać buty, aby były idealnym uzupełnieniem stylizacji podkreślały kobiecość oraz elegancję?

W przypadku sukienek czy spódnic mini można zakładać zarówno zwykłe szpilki, jak i balerinki czy sandałki. Ale nie zawsze będzie to dobre rozwiązanie. Panie, które mają krótkie nogi lub mają nieco więcej kilogramów, w krótkiej sukience z balerinkami będą miały jeszcze bardziej optycznie skróconą sylwetkę. Lepiej wtedy postawić na klasyczne szpilki, chociażby na niewielkim obcasie. Zimą, gdy szpilki czy baleriny nie do końca sprawdzają się, krótki sukienki można nosić z krótkimi botkami. Trzeba jednak pamiętać, że buty typu botki również optycznie skracają nogi. Jeśli więc są to czarne botki, to warto do nich założyć równie czarne rajstopy. Wtedy efekt będzie elegancki, a nogi będą optycznie dłuższe.

Jeśli zakładamy sukienkę midi lub trzy czwarte, zdecydowanie najlepszym wyborem obuwia do nich będą klasyczne szpilki. Warto pamiętać, że sukienki i spódnice do kolan optycznie skracają nogi, więc im wyższe szpilki, tym zdecydowanie lepiej będzie prezentowała się cała stylizacja. Świetnie sprawdzają się szpilki na platformie, które są bardzo wysokie, a jednocześnie wygodne, gdyż platforma ułatwia chodzenie w nich także przez dłuższy czas. Panie, które niezbyt dobrze czują się na szpilkach i preferują buty na płaskim obcasie, powinny wybrać spódnice o innej długości, gdyż przy spódnicach midi płaskie obuwie wyjątkowo rzadko prezentuje się dobrze.

Panie, które lubią chodzić w spódnicach i sukienkach, ale borykają się z problemem zbyt krótkich lub mało szczupłych nóg, zawsze powinny wybierać szpilki jak najprostsze w kroku. Kiepskim rozwiązaniem dla nich są szpilki, które mają zapięcie lub wiązanie wokół kostki – takie elementy odejmują nodze nawet kilku centymetrów. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą wysokie, masywne szpilki, które idealnie uzupełnią stylizację i nie będą zaburzały jej proporcji.